Czy kredytów powinniśmy unikać jak ognia?

Pożyczki – zaciąga je obecnie naprawdę wiele osób. Statystyki pokazują, że wśród Polaków niewielu jest takich, którzy nie mieliby nigdy ani jednej pożyczki bądź czegoś na raty. Dlaczego? To proste – w końcu każdy z nas może wpaść w problemy finansowe. Nie trzeba w tym względzie wiele. Możemy z dnia na dzień stracić chociażby pracę, możemy zachorować, czy też może nam się przydarzyć jakaś awaria w naszym mieszkaniu. Jeśli mamy oszczędności, zapewne sobie w jakiś sposób poradzimy.


pieniądze
Przygotowane przez: domjisch
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli natomiast nie – musimy spróbować innego rozwiązania. Korzystną opcją pozostaje pożyczka kyzoo. Z drugiej strony występuje również duże grono osób, które do pożyczek nie podchodzą w zbyt racjonalny sposób. Biorą je, co rusz. Najczęściej mają ku temu ważne powody, z kolei czasem naprawdę banalne i niepoważne. Potrafią się zapożyczyć nawet z powodu chrzcin swojego dziecka, komunii czy po prostu świąt. Nie zastanawiają się, co będzie, jeżeli ich sytuacja nagle się zmieni, kiedy na przykład stracą pracę i nie będą mieli jak spłacać kolejnych rat. Nie biorą pod uwagę takiej możliwości – a to bardzo niemądrze. W końcu życie jest nieprzewidywalne i każdego z nas może w którymś momencie zaskoczyć. Czasami udaje im się wyjść z tego bez szwanku, ale często niestety nie.

Czy więc kredytów winniśmy unikać jak ognia? Czy faktycznie zawsze są one mało dogodnym rozwiązaniem? Tak naprawdę niekoniecznie. W końcu czasami znajdujemy się w sytuacji, kiedy rzeczywiście nie ma żadnego lepszego wyjścia. I co w takim wypadku? Wówczas niewielka pożyczka może być wręcz zbawieniem. Może nam ona pomóc utrzymać płynność finansową, poradzić sobie z problemami, dać czas na zastanowienie i na przygotowanie strategii dalszego działania. Jednak każdy kredyt winien być bardzo jak najlepiej przemyślaną decyzją.

Nie wahaj się - dużo wiadomości czytaj pod adresem (https://www.bscav.eu/realizacja-webinarow/), który dla Ciebie stworzyliśmy. Jeżeli będziesz miał pewne pytania - szybko na nie zareagujemy.

Zawsze dokładnie przeanalizujmy, czy rzeczywiście nie ma innego rozwiązania.


pieniądze
Przygotowane przez: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Następnie rzetelnie przejrzyjmy umowę, a szczególnie te jej części, które zostały zapisane mniejszym drukiem. Dzięki temu będziemy całkiem świadomi, co wybieramy. I nie martwmy się – kredyt to nic strasznego. Ma go przecież wiele osób, które dobrze sobie radzą – spłacają go na czas. Tobie z pewnością też się uda.
22/03/25, 07:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.