Terminy z dziedziny prawa są bardzo liczne, skomplikowane i jednocześnie w większości znane tylko wtajemniczonym

Prawo jest tą dziedziną nauki, która rozwijała się przez wieki. Jego zawiązki sięgają czasów starożytnych i część praw przetrwała do XXI wieku, chociażby w postaci popularnych skrzydlatych słów, które bywają niezwykle często cytowane np. przez polityków. Nasza znajomość prawa czy nawet tylko terminologii z zakresu prawa bywa dość kiepska. Po pierwsze tę specjalność charakteryzuje duża rozległość, ale i ciągłe zmiany.


Porady prawne
Na podstawie: prawo.legeo.pl
A wreszcie po drugie, na co dzień nieczęsto bywa wymagana wiedza z tego tematu. Dlatego zajmiemy się dzisiaj mało znanym terminem e-procurement. Samo brzmienie tego słowa już na wstępie odsyła nas rzecz jasna do łaciny. Bliźniacze określenie, czyli per procura, jest bardzo dobrze znane historykom.

Te opublikowane tutaj wpisy z www (https://www.miejscakonferencyjne.pl/sale-konferencyjne/kielce.html) zaspokoją Twą ciekawość, jeśli omawiana w tym materialne kwestia żywo Cię zaabsorbowała.

W siedemnastowiecznej ojczyźnie królowie mogli ożenić się w niezwykle nietypowy sposób. Ślub per procura to taka ceremonia, gdzie jeden z niedoszłych małżonków jest nieobecny, ale zastępuje go jego pełnomocnik. Trochę może wprawić w osłupienie to fakt, że i dzisiaj w ceremonia weselna może się w taki sposób odbyć.

Powróćmy jednak do sedna naszych rozważań. Wspomniane wcześniej hasło e-procurement (patrz: pomocne szkolenia e-procurement) także odnosi się w jakiś sposób do szeroko rozumianego zastępstwa. Dzięki systemom informatycznym możliwe bywa szybkie dokonywanie zamówień, co znacznie wpływa na usprawnienie transakcji kupna-sprzedaży. Dzięki komputeryzacji zarówno instytucje publiczne, jak i prywatne są w stanie w prosty i, co warte zaznaczenia, klarowny sposób zamawiać surowce i śledzić na bieżąco postęp transakcji. W tak obmyślanym systemie handlu najczęściej korzysta się z elektronicznych podpisów i faktur, które zastępują te tradycyjne wersje druków. I w tym przypadku nie jest obowiązkowa osobista obecność dwóch stron dokonujących transakcji handlowych.


prawo
Zaimplementowanie tego rodzaju rozwiązań na pewno pozwoli zaoszczędzić wiele czasu, ale nie tylko. Dzięki e-procurement każdy dyrektor jest w stanie kontrolować poziom danej transakcji i każdego dnia wyciągać cenne konkluzje. A to znacząco wpłynie również na zasoby finansowe konkretnej firmy. Jeśli kontrahent nie świadczy usług na dobrym poziomie, to bez niepotrzebnych i pracochłonnych analiz można w błyskawiczny sposób pozyskać niezbite dowody na to, że transakcja przestała być dla nas owocna.
20/03/11, 07:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.