Masz plany, żeby odwiedzić Dolny Śląsk. Pamiętaj, że jest tu do zwiedzenia nie tylko Wrocław, są inne wspaniałe miejsca

Jedną z tych miejscowości, jakiej warto poświecić nieco więcej uwagi w czasie wycieczki po województwie dolnośląskim, jest Brzeg Dolny. Jedną z najbardziej istotnych atrakcji jest tu Muzeum von Hoyma oraz pałac, jaki również przypomina o tym istotnym rodzie. Zwiedzanie tych miejsc to interesująca lekcja historii dla osób, dla których Dolny Śląsk to przede wszystkim wspaniała przeszłość. Pałac, jako niezapomniana rezydencja z drugiej połowy 18 wieku, z pewnością zasługuje na uwagę. Za sprawą renowacji fasady pałacowe prezentują się bardzo dobrze, a turyści mogą w okresie swej wycieczki zobaczyć jedną z ciekawszych rezydencji w tej części Polski.

Korytarz hotelowy
Przygotowane przez: Torsten Maue
Na podstawie: http://www.flickr.com
Brzeg Dolny może się jednakowoż pochwalić i innymi ciekawymi miejscami. Dolny Śląsk odgrywał bardzo ważną rolę w wojennej gospodarce, zatem dla wielu turystów istotnym punktem w programie wycieczki w obszarze Brzegu Dolnego staje się wizyta na obszarze dawnej fabryki chemicznej Anorgana. Jej bloki powstały w latach 1941-1942 w rejonie Brzegu Dolnego i stanowiły część wielkiego koncernu IG Farben. W obszarze Brzegu, w wielkiej tajemnicy, produkowany był gaz bojowy.

Wiadomo, że zakłady te zostały miejscem „pracy” dla dużej liczny więźniów obozów koncentracyjnych, a w samym Brzegu została stworzona filia obozu Gross-Rosen. Zaraz po wojnie zdewastowany zakład został przemieniony w Zakłady Chemiczne Rokita, których specjalnością stała się produkcja środków chemicznych stworzonych dla wojska. Przed zakładami wykonana jest pamiątkowa tablica, dzięki której zachowane zostało wspomnienie o tych, którzy zginęli podczas „pracy” w zakładach w okresie II wojny światowej.


Pozostałe artykuły

Wspólne wczasy w dwóch różnych częściach kraju. Praktyczne sugestie

malowanie palcami
Przygotowane przez: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Wybranie miejscówki na wczasy nie jest łatwe jeśli mamy w rodzinie zwolenników wypoczynku w górach i nad jeziorem. Możemy spróbować pogodzić interesy obu stron, wybierając objazdowe wakacje przez cały kraj. Jak to zrobić mając zaledwie kilka dni do dyspozycji?
Brzeg Dolny to wspaniałe miasto na krótki wypad, jak i na dłuższy pobyt. Chociaż miasto nie jest zbyt wielkie, to z łatwością znajdziemy tam nocleg. Noclegi w Brzegu Dolnym są dość różnorodne, tak więc nie ma problemu ze znalezieniem warunków, jakie są dla nas dobre. Jeżeli potrzebujemy droższego hotelu i bardziej korzystnych warunków pobytu ze wszystkimi wygodami, to z pewnością odnajdziemy takie miejsce. Tym bardziej bez problemu zarezerwujemy hotelik czy pensjonat o średnim standardzie. Warto jednakże wcześniej postarać się o takie miejsce w hotelu lub pensjonacie, zwłaszcza w czasie wakacji, bo możemy mieć problem z wynajmem (link).
20/10/05, 08:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.