Masz plany, żeby odwiedzić Dolny Śląsk. Pamiętaj, że jest tu do zwiedzenia nie tylko Wrocław, są inne wspaniałe miejsca

Jedną z tych miejscowości, jakiej warto poświecić nieco więcej uwagi w czasie wycieczki po województwie dolnośląskim, jest Brzeg Dolny. Jedną z najbardziej istotnych atrakcji jest tu Muzeum von Hoyma oraz pałac, jaki również przypomina o tym istotnym rodzie. Zwiedzanie tych miejsc to interesująca lekcja historii dla osób, dla których Dolny Śląsk to przede wszystkim wspaniała przeszłość. Pałac, jako niezapomniana rezydencja z drugiej połowy 18 wieku, z pewnością zasługuje na uwagę. Za sprawą renowacji fasady pałacowe prezentują się bardzo dobrze, a turyści mogą w okresie swej wycieczki zobaczyć jedną z ciekawszych rezydencji w tej części Polski.

Korytarz hotelowy
Przygotowane przez: Torsten Maue
Na podstawie: http://www.flickr.com
Brzeg Dolny może się jednakowoż pochwalić i innymi ciekawymi miejscami. Dolny Śląsk odgrywał bardzo ważną rolę w wojennej gospodarce, zatem dla wielu turystów istotnym punktem w programie wycieczki w obszarze Brzegu Dolnego staje się wizyta na obszarze dawnej fabryki chemicznej Anorgana.

Nie zastanawiaj się: przejdź do serwisu wyprawa do peru, by otrzymać uzupełniające fakty na prezentowany w artykule zagadnienie. Czekamy na twą opinię!

Jej bloki powstały w latach 1941-1942 w rejonie Brzegu Dolnego i stanowiły część wielkiego koncernu IG Farben. W obszarze Brzegu, w wielkiej tajemnicy, produkowany był gaz bojowy.

Wiadomo, że zakłady te zostały miejscem „pracy” dla dużej liczny więźniów obozów koncentracyjnych, a w samym Brzegu została stworzona filia obozu Gross-Rosen. Zaraz po wojnie zdewastowany zakład został przemieniony w Zakłady Chemiczne Rokita, których specjalnością stała się produkcja środków chemicznych stworzonych dla wojska. Przed zakładami wykonana jest pamiątkowa tablica, dzięki której zachowane zostało wspomnienie o tych, którzy zginęli podczas „pracy” w zakładach w okresie II wojny światowej.

Brzeg Dolny to wspaniałe miasto na krótki wypad, jak i na dłuższy pobyt. Chociaż miasto nie jest zbyt wielkie, to z łatwością znajdziemy tam nocleg. Noclegi w Brzegu Dolnym są dość różnorodne, tak więc nie ma problemu ze znalezieniem warunków, jakie są dla nas dobre. Jeżeli potrzebujemy droższego hotelu i bardziej korzystnych warunków pobytu ze wszystkimi wygodami, to z pewnością odnajdziemy takie miejsce. Tym bardziej bez problemu zarezerwujemy hotelik czy pensjonat o średnim standardzie. Warto jednakże wcześniej postarać się o takie miejsce w hotelu lub pensjonacie, zwłaszcza w czasie wakacji, bo możemy mieć problem z wynajmem (link).
21/04/28, 21:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.