Z jakich powodów radzę zostanie tłumaczem języka niemieckiego?

Niemalże od małego chciałem być tłumaczem. Bardzo lubiłem języki obce, a więc nie mam żadnego kłopotu z tym by poznawać nowe słówka - niemieckie albo angielskie. Jednakże fakty są takie, że ogólnie nie wszyscy ludzie są odpowiednimi tłumaczami. Bardzo często nawet jeśli kompletnie nie mamy problemów z danym językiem obcym, to tak czy siak nie nadajemy się do tłumaczeń. Trudno w jakiś sposób polemizować z tym twierdzeniem - przecież w żadnym razie nie odkryłem Ameryki. Dobrze, ale przecież chciałbym podać teraz plusy bycia tłumaczem.
tłumacz w pracy
Przygotowane przez: Joshin Yamada
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niesamowicie doskonałe jest to, że na ten przykład tłumacz niemieckiego warszawa może co miesiąc zarobić niezłe środki. Nie ściemniam. Bardzo dobry tłumacz (ciekawa strona}) ma okazję zarobić spore pieniądze, akurat co do tego ciężko mieć jakiekolwiek wątpliwości. W szczególności ci tłumacze, którzy aż kipią energią mogą zarobić spore pieniądze. Czyli jeśli świetnie znasz język obcy, a do tego masz zdrową mentalność, pewnie poradzisz sobie.ten link basware invoice processing basware invoice processingCiężko myśleć inaczej.


Często moja praca jest nieco stresująca - gdy świadczę tzw. tłumaczenia symultaniczne. Jednak naturalnie nie narzekam, bo tak naprawdę tłumaczenia angielski to całe moje życie. Uwielbiam tłumaczyć, myślę, że to kapitalne, bardzo rozwijające zadanie. Często możemy tak naprawdę myśleć, iż tłumacz generalnie nie ma klawego życia, ciągle się nudzi, lecz to fałsz. Zapewne jest sporo zawodów, które mają lepiej, ale są również takie zawody, które nie mają startu do mojej profesji. A poza tym, dzięki właśnie pracy tłumacza jestem bez cienia wątpliwości niezależny.


Pozostałe artykuły

Jak profesjonalnego tłumacza języka ukraińskiego?

Słownik
Przygotowane przez: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Chociaż Ukraina na swoje nieszczęście w ostatnich dwudziestu latach bardzo się pogubiła - dzisiaj mają jedno z najniższych PKB na mieszkańca na Starym Kontynencie, a jeszcze oprócz tego nawet pewne kraje afrykańskie są bogatsze od naszych wschodnich sąsiadów, to tak czy siak inwestowanie w tym państwie ma dużo sensu. To tak naprawdę przykre, że kraj, który w 1990 roku był zamożniejszy od Polski, aktualnie jest dużo biedniejszy... Fakty są takie, iż są spore szanse na to by nareszcie ten niesamowity kraj mógł się rozwijać. Chociaż naturalnie znajdują się głosy wedle których Ukraina za pewien czas zostanie przedzielona na kilka części.


A więc jeśli będę chciał nieco odpocząć od naszego kraju, polskiej pogody, itp., mogę pojechać do chociażby Tajlandii. Moja znajoma przynajmniej sześć miesięcy spędza w ciepłych krajach. Choć w sumie nie są to 100% wakacje, ponieważ i tak musi zarabiać, to niewątpliwie jest usatysfakcjonowana. A kto by nie był? Zatem jak pewnie dostrzegłeś, nigdy nie powiem, że praca jako tłumacz to nieodpowiednie zajęcie. Takie jest moje zdanie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące zostania tłumaczem, serdecznie zapraszam do zadawania mi pytań.
23/01/07, 07:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.