Czy meble ogrodowe będą pasować na taras? W jaki sposób urządzić te dwa miejsca, jakiego typu proporcje zachować?

Meble do ogrodu są nieodłączną częścią każdego ogrodu, jak i tarasu. Ten drugi jednakże to nie to samo, co ogród, a sporo ludzi na to nie zważa. Czy meble, które zakupujemy do ogrodu pasują także na taras?

W sprzedaży jest bardzo wiele ciekawych modeli, szeroki asortyment meblowy w różnorodnych cenach sprawia, iż każdy klient jest w stanie sobie pozwolić na tego typu umeblowanie. Są więc sprzęty plastikowe, tańsze, bardziej rozpropagowane, lecz dosyć szybko ulegające zniszczeniu, meble drewniane, również często kupowane, trwalsze, szlachetniejsze, meble wiklinowe coraz chętniej wybierane. Są także inne rodzaje jak meble z rattanu albo meble z metalu. To czy konkretny typ pasuje do naszego ogrodu jest zależne od wielu rzeczy. Jak wybrać meble (funkcja spania w nowoczesnej sofie) na taras? Przy kupnie sprzętów na taras najbardziej istotne to wziąć pod uwagę styl architektoniczny całego budynku, ponieważ meble z pewnością muszą przy nim dobrze wyglądać.

Pozostałe artykuły

Umeblowanie hotelowe, a w szczególności łóżka są najważniejszą kwestią w każdym obiekcie noclegowym

pokój hotelowy
Przygotowane przez: Greenland Travel
Na podstawie: http://www.flickr.com
Odziedziczyłeś w spadku stary hotel? Nie masz bladego pojęcia co z nim zrobić? Już dziś postaw wszystko na jedną kartę i zajmij się reperacją tego budynku. Możesz mieć pewność, iż w przyszłości będziesz posiadał dużo gości, o ile uda Ci się stworzyć intymne wnętrze.


Huśtawka ogrodowa srebrna
Przygotowane przez: Praktikera
Na podstawie: Praktikera
Liczy się także wielkość tarasu. Na mały dobrze jest kupić nieduże możliwe do złożenia krzesła i mały stolik, jeżeli mamy do zagospodarowania więcej przestrzeni to wokół stołu o większych rozmiarach można ustawić większe krzesła z podłokietnikami. Na dużym tarasie można również zdecydować się na leżaki, np. takie jak na . Natomiast meble do ogrodu powinny pasować do jego stylu. Jeżeli nasz ogród wpisuje się w styl naturalny to nie decydujmy się na meble z plastiku. Tak samo, jak preferujemy nowoczesny styl zapomnijmy o meblach żeliwnych. Do ogrodu minimalistycznego doskonale pasują meble aluminiowe, gdyż są lekkie oraz nowocześniejsze. Analogicznie jak w przypadku tarasu istotna jest wielkość ogrodu. Do mniejszego nie powinniśmy wstawiać przysadzistych foteli albo dużego stołu. Powinniśmy zastanowić się nad proporcjami, to one są najważniejsze.

Meble w ogrodzie dobrze jest ustawiać na utwardzonym podłożu, bo na darni będą się “wbijać” w ziemię. Jeżeli mamy obszerny ogród możemy zaaranżować go bardzo ciekawie. Przede wszystkim poza miejscem do siedzenia powinniśmy pomyśleć o kąciku rekreacyjnym. Huśtawki ogrodowe doskonale się prezentują i przyjemnie się w nich spędza czas. Jeśli mamy dzieci warto pomyśleć o takich huśtawkach dla najmłodszych.
19/06/04, 07:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.