Czemu powinniśmy starać się o certyfikat GOST R

Każdy kraj ma pewne przepisy, certyfikaty, bez których nie mógłby prawidłowo funkcjonować. Nie chodzi tu o system norm prawnych, kodeks praw, a raczej o normy związane z wyrobem konkretnych produktów czy ich przetwarzania.
Są one związane również z tym, co na terenie danego kraju mogą robić przedsiębiorstwa z innych państw. Normy te pokazują, jakie warunki muszą spełnić przedsiębiorstwa z innych krajów by one sam bądź też ich towary mogły zaistnieć na konkretnym rynku. Z tym wiąże się między innymi certyfikat gost -> certyfikat gost na Federacja Rosyjska stworzyła swój GOST a w krajach europejskich jest np. norma ISO. Różnice oczywiście są, ale mimo wszystko możemy powiedzieć, że są to analogiczne rozwiązania. Tak, więc jeśli chcemy podbijać swoimi produktami rynek rosyjski musimy mieć akredytację w postaci certyfikatu GOST R.

Pozostałe artykuły

Kiedy rozpocząć poszukiwanie zatrudnienia? ABC nowicjusza.

rozmowa o pracę
Przygotowane przez: Sebastiaan ter Burg
Na podstawie: http://www.flickr.com
Czasami jeszcze w trakcie trwania studiów, a czasem dopiero po ich ukończeniu młodzi ludzie rozpoczynają poszukiwania ciekawej pracy w swoim zawodzie, zgodnej z ich wykształceniem. Jak się do tego zabierają?


Atest GOST R niezbędny od zaraz
Konferencja
Przygotowane przez: ITU Pictures
Na podstawie: http://www.flickr.com
W obecnych czasach niezmiernie istotna jest jakość towaru. Nie można jednak firmom wierzyć na słowo. Dziś wszystko powinniśmy sprawdzić, zliczyć, żeby posiadać stu procentową pewność, że to, co przekazujemy klientowi jest właściwe. Z tego powodu we wszystkich krajach poszczególne rzeczy muszą mieć stosowne atesty. Do takowych należy na przykład na terenie Rosji certyfikat gost . Przedsiębiorstwa, jak również pewne produkty mające certyfikat GOST R mogą funkcjonować na terenie Rosji. Oznacza to, że przeszły one wszystkie testy jakości oraz te związane z bezpieczeństwem produktu. W naszym kraju również przedsiębiorcy z innych państw muszą postarać się o certyfikaty, które umożliwią im działanie na polskim rynku. Otrzymanie któregoś z certyfikatów wiąże się z długą procedurą.

Ale wiele firm polskich ma bardzo wysokie standardy, z powodu wymogów, panujących w Polsce, dlatego też ogarnięcie zagranicznych certyfikatów nie jest bardzo czasochłonne. Ale trzeba pamiętać, że taka certyfikacja nie jest na zawsze, co jakiś czas – wszystko jest opisane w przepisach, należy odnowić tego typu akredytację. Bywa, że w pewnych okolicznościach akredytacja może zostać wycofana. Najczęściej jest to związane z chorobami zwierząt, a bywa, że z wadliwą serią produktów. Nie wspominając już o stosunkach politycznych między państwami. Dlatego trzeba, wypuszczając towar (zobacz również transport morski) na inny rynek, przewidywać nie tylko zalety, ale też wady takiego rozwiązania.
21/04/28, 22:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.