Warte obejrzenia krakowskie atrakcje, jakie pamiątki warto przywieźć z podróży do tej miejscowości.

Kraków to wspaniałe miasto, jego odwiedzenie na pewno zagwarantuje niezapomniane wrażenia. Bardzo duża liczba zabytków i atrakcji turystycznych, szeroka propozycja kulturalna i niezwykli mieszkańcy sprawiają, że corocznie miasto to odwiedzają ogromne ilości turystów. Wystarczy zresztą przejść się po rynku albo posłuchać międzynarodowego gwaru obok pomnika Adasia, aby się zorientować, jak to codziennie wygląda.

Kraków
Przygotowane przez: Stefanie Tefert
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zdecydowana większość z przyjeżdżających do tego miasta pewnie zdecyduje się na zakup jednej z pamiątek, zresztą to przecież na rynku w Krakowie i w okolicznych uliczkach jest mnóstwo małych i dużych sklepów z pamiątkami, które można zakupić i wziąć do domu.

Jeżeli tematyka, która jest analizowana w niniejszym artykule jest godna Twej uwagi, to oprócz tego zobacz link w serwisie (https://www.saleweselne.com/gora-kalwaria/).

Na szczęście Kraków posiada tak dużo charakterystycznych symboli, że wszechobecne chińskie figurki są gdzieś głęboko pochowane i mało kto na nie spogląda. I świetnie, że tak jest, bo taka sama chińszczyzna oferowana jest i w górach i nad morzem, i ciężko powiedzieć, pamiątką czego to jest. A przecież jak ktoś pokaże przywiezione przez siebie Kraków pamiątki, to każdy od razu będzie wiedział, z której miejscowości one pochodzą - .

Pośród krakowskich pamiątek niewątpliwie największą popularnością cieszy się Smok Wawelski. Ten słynny bohater legend z Krakowa doczekał się mnóstwa wcieleń, można go kupić w formie maskotek, rzeźb, skarbonek albo figurek. Bardzo popularny wśród kupujących jest także Lajkonik, w sklepikach i na straganach to właśnie jego sylwetka praktycznie zawsze jest obecna na półkach.

Drugą grupę pamiątek z Krakowa będą stanowić najróżniejsze figurki i zdjęcia krakowskich zabytków. Do kupienia więc będzie Mariacki Kościół, Sukiennice czy Zamek Wawelski, popularne są również albumy prezentujące najciekawsze zabytki krakowa. Bardzo chętnie wybierane są też kartki oraz hotel na konferencje widokówki, prezentują one albo współczesne atrakcje, albo też zdjęcia starego Krakowa - . Po kupnie można je zaadresować i wysłać do znajomych czy najbliższych, można również pozostawić dla siebie na pamiątkę. Jeżeli więc ktoś będzie planował wizytę w Krakowie i zechce przywieźć z podróży ciekawą pamiątkę, to pamiętać powinien o tym, aby kupić coś co się wiąże z tym miastem.
21/08/04, 09:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.