Informacje w temacie egzekucji należności w Niemczech.

Podstawowe szczegóły w temacie egzekucji należności w Niemczech należałoby znać, kiedy dokładnie ta sprawa nas w konkretnym czasie interesuje. Otóż, podczas gdy prowadzi się interesy w kraju albo poza jego granicami to będzie ryzyko, że odbiorca nie uiści zapłaty za wybrane świadczenia.

Windykacja
Przygotowane przez: Andrius Repsys
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przykładowo, jeśli prowadzi się firmę na terenie Niemiec to również może się tak przydarzyć. Wtedy warto jak najszybciej interweniować, tym bardziej, podczas gdy w grę wchodzą duże sumy. Jeżeli zagraniczny klient nie wywiązuje się z zapłacenia w określonym terminie to pierwszym posunięciem będzie wysłanie powiadomienia o zapłacie - więcej na wezwanie powinno zawierać zestawienie długu a także zawiadomienie o tym, że w wypadku braku wpłaty albo spóźnienia procedura będzie oddana do egzekucji należności, co wiązać się będzie z wyższymi wydatkami obciążającymi osobę zadłużoną. Jeśli dłużnik nie odpowie na wezwanie do zapłaty to należałoby bezzwłocznie myśleć o tego typu postępowaniu jak windykacja w Niemczech, czym będą zajmować się stosowne kancelarie, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Polskie agencje będą mieć własne niemieckie oddziały w konkretnych miejscowościach, w związku z czym przebieg odzyskania należności będzie przebiegał bez przeszkód.

Eksperci zatrudnieni w tych agencjach idealnie władają językiem niemieckim, a także posiadają fachową wiedzę z zakresu prawa i innych postanowień związanych z rewindykacją na terenie Niemiec. Najważniejsza różnica pomiędzy rodzimym a niemieckim prawem odnoszącym się windykacji długów opiera się na tym, że polski system zakłada ochronę wierzyciela.

Jeśli zaabsorbował Cię prezentowany w tym miejscu artykuł, śmiało zobacz dodatkowo towarzyszące informacje (http://www.workservice.pl/praca/produkcja/kielce/) - one również są godne polecenia.

Panujący w Niemczech system z kolei dotyka ochrony dłużnika.


Z tego względu kancelarie zajmujące się egzekwowaniem należności na terenie Niemiec powinny pozostawać bez porównania bardziej bezwzględne w stosunku do dłużnika. Dłużnikowi przesyła się formalne powiadomienie zapłaty, jednocześnie dzwoniąc do niego. Jeżeli dłużnik w dalszym ciągu nie wpłaci pieniędzy, firma prowadząca sprawę windykacyjną, w porozumieniu z klientem zdecyduje się na wdrożenie procedury na wokandę sądową.

Może to obejmować postępowanie zwykłe lub postępowanie Mahnprocedure, kiedy to dojdzie do zajęcia konta zadłużonego przez komornika. Gwarantuje to szybkie i nieskomplikowane postępowanie, a także niewielkie koszty procedury.

Czy omawiany wątek Cię zaciekawi? Zobacz również na pomocne opracowania mające równie ważne dane, które zapewne kompletnie Cię pochłoną.

Już nawet po dwóch miesiącach należy spodziewać się uzyskania tytułu egzekucyjnego. Przeciwko zadłużonemu mogą również być zasądzone inne odpłatności. Jeśli natomiast pozwany nie będzie w stanie spłacić zobowiązania bądź wykręca się, dochodzi do postępowania zwykłego. Wtedy wierzyciel może liczyć na wszechstronną pomoc ze strony firmy windykacyjnej.
21/06/28, 14:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.