Co jest niezbędne do skutecznego inwestowania swoich pieniędzy?

Jeżeli chciałbyś sprawdzić, czy posiadasz talent do inwestowania swoich pieniędzy, możesz spróbować swoich sił w FIO. Jest to dosyć bezpieczny sposób, jednak zależnie od rodzaju danego budżetu należy liczyć się ze stratą zainwestowanej sumy.


Istnieją cztery różne rodzaje funduszy: pieniężny, obligacji oraz hybrydowy czy wreszcie akcji.
obliczenia
Przygotowane przez: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com


Charakteryzują się one różną stopą ryzyka, jednak dla przykładu fundusze pieniężne są stosunkowo bezpieczne. Niestety przynoszą także stosunkowo niską stopę zwrotu. Można by to poznać przeglądając notowania różnych funduszy. Obejmują one przedział nawet paru lat wstecz. Te pieniężne proponują podobne bezpieczeństwo co zwyczajne lokaty. Nieco w większym stopniu Ryzykowne są pozostałe dwa rodzaje, zatem inwestując w nie należy posiadać większe doświadczenie oraz trzeba być bardziej aktywnym inwestorem. W przypadku funduszy inwestycyjnych żaden przychód nie jest gwarantowany, zwłaszcza, jeżeli wybierzemy fundusze akcji.

Przygotowaliśmy dla Ciebie ciekawy fakt (http://www.sawyer.com.pl/post/przeszkody-due-diligence) - tam znajdziesz wiele ciekawych informacji i postów. Nie czekaj tylko wejdź!

Te jednak posiadają największe oprocentowanie (nawet rzędu kilku dziesiątek procent), zatem pokusa do poszerzenia wiedzy z ekonomii jest bardzo duża. Dodatkową zaletą FIO jest to, że istnieje okazja zakupu jednostek uczestnictwa wprost ze swojego internetowego konta bankowego.


ewidencja
Przygotowane przez: Jean-Sebastien Roy
Na podstawie: Ogród pełen cienia


W analogiczny, chociaż nieco bardziej zagmatwany sposób można inwestować również na GPW. Tutaj jednak konieczna jest obszerna wiedza związana z ekonomią. Z drugiej strony tutaj także są notowania, które tyczą się poszczególnych spółek. Giełda w Warszawie jest czynna od godziny 9 do 17.
W rzeczywistości jednak istnieje pół godzinna faza przed samym rozpoczęciem notowań i kilka minut po ich ukończeniu na tzw. dogrywkę. Największa aktywność inwestorów ma miejsce w ciągu pierwszych dwóch godzin notowań oraz pod sam ich finał.
22/04/07, 07:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.