Co jest niezbędne do skutecznego inwestowania swoich pieniędzy?

Jeżeli chciałbyś sprawdzić, czy posiadasz talent do inwestowania swoich pieniędzy, możesz spróbować swoich sił w FIO. Jest to dosyć bezpieczny sposób, jednak zależnie od rodzaju danego budżetu należy liczyć się ze stratą zainwestowanej sumy.


Istnieją cztery różne rodzaje funduszy: pieniężny, obligacji oraz hybrydowy czy wreszcie akcji.


obliczenia
Przygotowane przez: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com


Charakteryzują się one różną stopą ryzyka, jednak dla przykładu fundusze pieniężne są stosunkowo bezpieczne. Niestety przynoszą także stosunkowo niską stopę zwrotu.

Pragniemy Cię zachęcić do kolejnej porywającej strony - kontynuuj poszukiwania (http://www.systempartnerski.pl/) bez przeszkód, by mieć możliwość zapoznania się z nowymi wpisami na powyższy temat.

Można by to poznać przeglądając notowania różnych funduszy. Obejmują one przedział nawet paru lat wstecz. Te pieniężne proponują podobne bezpieczeństwo co zwyczajne lokaty. Nieco w większym stopniu Ryzykowne są pozostałe dwa rodzaje, zatem inwestując w nie należy posiadać większe doświadczenie oraz trzeba być bardziej aktywnym inwestorem. W przypadku funduszy inwestycyjnych żaden przychód nie jest gwarantowany, zwłaszcza, jeżeli wybierzemy fundusze akcji. Te jednak posiadają największe oprocentowanie (nawet rzędu kilku dziesiątek procent), zatem pokusa do poszerzenia wiedzy z ekonomii jest bardzo duża. Dodatkową zaletą FIO jest to, że istnieje okazja zakupu jednostek uczestnictwa wprost ze swojego internetowego konta bankowego.


ewidencja
Przygotowane przez: Jean-Sebastien Roy
Na podstawie: Ogród pełen cienia


Pozostałe artykuły

We współczesnym świecie istnieje wiele profesji, o których nie każdy zdaje sobie sprawę.

Ludzie podczas pracy
Przygotowane przez: Mike Gifford
Na podstawie: http://www.flickr.com
Należy do nich aktuariusz. Wiele osób nie orientuje się, czym trudni się osoba z wymienionym fachem. Zatem – wyjaśnijmy.
Zawód aktuariusza jest aktualnie niezmiernie ważny. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, iż zatrudniają go głównie firmy ubezpieczeniowe, jakie odgrywają poważną rolę w naszym życiu, albowiem to dzięki nim otrzymujemy gotówkę w razie wypadku lub innych nieprzewidzianych zdarzeń. Aktuariusz jest prawdziwym fachowcem, jeżeli chodzi o matematykę finansową oraz ubezpieczenia. Dzięki jego wiedzy, a także umiejętnościom przeliczane jest ryzyko wypadków losowych i związana z nimi wielkość składek ubezpieczeniowych. Leży na nim nad wyraz duża odpowiedzialność, która wpływa na losy wielu z nas.


W analogiczny, chociaż nieco bardziej zagmatwany sposób można inwestować również na GPW. Tutaj jednak konieczna jest obszerna wiedza związana z ekonomią. Z drugiej strony tutaj także są notowania, które tyczą się poszczególnych spółek. Giełda w Warszawie jest czynna od godziny 9 do 17.


W rzeczywistości jednak istnieje pół godzinna faza przed samym rozpoczęciem notowań i kilka minut po ich ukończeniu na tzw. dogrywkę. Największa aktywność inwestorów ma miejsce w ciągu pierwszych dwóch godzin notowań oraz pod sam ich finał.
20/11/18, 08:55
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.