Jak wycenić swoją nieruchomość?

Coraz mniej ludzi w Polsce decyduje się zakupić dom. Oczywiście najważniejszą przyczyną tego stanu rzeczy jest w dalszym ciągu skomplikowana sytuacja gospodarcza kraju, zatem nawet bogatsi Polacy decydują się poczekać na podjęcie decyzji. Poza tym, banki dużo mniej chętnie decydują się na podpisanie umowy z klientem - łatwo zauważyć dużo większą ilość odmów kredytów. Jak w takim razie żyć? W jaki sposób sprzedać własną nieruchomość? Na całe szczęście człowiek, który poznał sztuczki zwiększające sprzedaż, a na dodatek odpowiednio podejdzie do wszystkich działań, ma okazję bez najmniejszego problemu sprzedać własną nieruchomość.

nieruchomość na sprzedaż
Przygotowane przez: Mark Moz
Na podstawie: http://www.flickr.com
Być może to nieco za bardzo optymistyczny osąd, ale zasadniczo sytuacja jest taka, że jeśli porządnie ogarniemy temat, pewnie nie będziemy czekali na kupca przez wiele czasu. A naturalnie nie można przesadnie obniżać ceny, bo to akurat dla nas w zupełności nieopłacalna decyzja. Świetnie, że rzeczoznawca majątkowy KGDM może fachowo oszacować wartość domu, działki, etc. Należy korzystać z usług świadczonych przez rzeczoznawcę majątkowego, bo zasadniczo jest to jedyna osoba, która potrafi się za to zabrać. Kiedy ocenimy wartość na oko, zapewne znacząco zawyżymy lub obniżymy wartość. To pewne.

Nie możemy za bardzo polemizować, gdy wycena nieruchomości ogólnie nie przypadnie nam do gustu - strona. Przecież rzeczoznawca ma sporo większą wiedzę, bardzo duże doświadczenie, oszacował przecież setki domów. To bardzo dobrze pokazuje, że rzeczoznawca jest fachowcem, któremu zasadniczo przydałoby się zaufać.

Warto także zapamiętać, iż absolutna większość Polaków, Węgrów, Niemców czy Australijczyków to tzw. wzrokowcy. A więc bardzo ważne jest to by przed wpuszczeniem do swojego domu, miejmy taką nadzieję, że już przez krótki czas, po prostu sprawić, iż dom (zobacz pozyczki pod zastaw nieruchomosci pozabankowe smartvest) będzie ładniejszy, niż każdego dnia. To ze wszech miar ważna rzecz, bo przecież z pewnością bardzo nam zależy na bezproblemowej sprzedaży domu. Nie możemy również zakładać, że szukanie nabywców przez Internet jest aktualnie i tak niekonieczne . Takowe rozumowanie jest błędne. Obecność w Sieci powiększa szanse na sprzedaż nieruchomości.
22/06/03, 07:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.