Prawo polsko-niemiecki - specyfika

Zburzenie muru dzielącego Berlin 23 lata temu stał się początkiem dobrej karty w historii Niemiec, Polski i Europy. Koniec komunizmu w państwach Europy środkowej i wschodniej zauważalnie pobudził procesy integracyjne. Połączone NRD i RFN, wolna Polska i 25 państw przystąpiło do UE, największego na świecie związku ekonomicznego, społecznego i politycznego.
Prawo
Przygotowane przez: controlarms
Na podstawie: www.flickr.com
Prawo Schengen znosi granice dla transportu obywateli, pieniędzy i produktów. Od dłuższego czasu trwa intensywny ruch biznesowy i ludzi między naszym państwem a Niemcami.

Czy ta problematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz ofertę notariusz Katowice, która odnosi się do omawianej kwestii, zatem zapewne także Cię zaintryguje.

Rośnie siła powiązań finansowych i skala inwestycji międzynarodowych. Wielu obywateli wyjeżdża do pracy w Niemczech. Ta sytuacja sprawia, że w cenie są specjaliści w prawie obu krajów, którzy będą świadczyli usługi obywatelom i korporacjom. Naturalnie Polska, jak każdy sprawny kraj, zapewnia obywatelom doradztwo konsularne na terenie innych państw. Konsul jednak może udzielić wsparcia wyłącznie w najbardziej podstawowym zakresie. W sytuacji, kiedy interesuje ciebie np. prawo handlowe albo prawo podatkowe, przydatny okazuje się adwokat polsko-niemiecki.


Porady prawne
Na podstawie: prawo.legeo.pl
Popyt na fachowców w kwestii prawnych Polski i Niemiec przyczyniło się do tego, że na rynek weszło wiele tego typu usług. Firmy adwokackie trudnią się obsługą korporacji i zwykłych Polaków, którzy przenieśli się za pracą do RFN. To często niezbędna pomoc dla obywatela Polski, który nie zna niemieckiego prawa pracy i nie potrafi korzystać z miejscowych praw i zapomóg. Obok legislacji państwowej, obowiązuje jeszcze prawo unijne. Biegłość w kwestii tych praw to podstawa, jaką powinien legitymować się każdy adwokat Niemcy to najbardziej rozwinięta gospodarka w UE i trzecia globalnie. Największy partner gospodarczy Polski od dawna mocno inwestuje w naszym kraju, ciesząc się ze wspaniale rozwijającej się współpracy trans granicznej.


Pozostałe artykuły

W jaki sposób chronić własność? Jakie istnieją regulacje, mogące tutaj pomóc? Co warto o nich wiedzieć?

prawnik
Przygotowane przez: Kevin Napper
Na podstawie: http://www.flickr.com
Własność to dla dużej grupy ludzi najwyższa wartość, jaką trzeba chronić bez względu na wszystko. Niestety czasami nie jest to tak łatwe, więc tylko walka nie jest jedynym wyjściem. Na szczęście istnieją regulacja prawne, które to opisują i określają, na jakiej zasadzie używany jest dany materiał, tekst albo też film. Dzięki temu możemy określić czym jest własność, jak jest chroniona, jakim prawem i jakimi przepisami. To powoduje, iż możemy mieć większe poczucie bezpieczeństwa.


Jeżeli dotąd język i zawiłość ustawodawstwa niemieckiego były dla przedsiębiorstwa barierą, od teraz ten problem już nie istnieje. Trzeba postawić na specjalistyczną pomoc ze strony kompetentnych znawców prawa którzy w większości przypadków umieją mówić po polsku.
Na podstawie: Balduin-Pfnuer
23/04/06, 07:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.