Prawo polsko-niemiecki - specyfika

Zburzenie muru dzielącego Berlin 23 lata temu stał się początkiem dobrej karty w historii Niemiec, Polski i Europy. Koniec komunizmu w państwach Europy środkowej i wschodniej zauważalnie pobudził procesy integracyjne. Połączone NRD i RFN, wolna Polska i 25 państw przystąpiło do UE, największego na świecie związku ekonomicznego, społecznego i politycznego.


Prawo
Przygotowane przez: controlarms
Na podstawie: www.flickr.com
Prawo Schengen znosi granice dla transportu obywateli, pieniędzy i produktów. Od dłuższego czasu trwa intensywny ruch biznesowy i ludzi między naszym państwem a Niemcami.

Czy ta problematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz ofertę notariusz Katowice, która odnosi się do omawianej kwestii, zatem zapewne także Cię zaintryguje.

Rośnie siła powiązań finansowych i skala inwestycji międzynarodowych. Wielu obywateli wyjeżdża do pracy w Niemczech. Ta sytuacja sprawia, że w cenie są specjaliści w prawie obu krajów, którzy będą świadczyli usługi obywatelom i korporacjom. Naturalnie Polska, jak każdy sprawny kraj, zapewnia obywatelom doradztwo konsularne na terenie innych państw. Konsul jednak może udzielić wsparcia wyłącznie w najbardziej podstawowym zakresie. W sytuacji, kiedy interesuje ciebie np. prawo handlowe albo prawo podatkowe, przydatny okazuje się adwokat polsko-niemiecki.


Porady prawne
Na podstawie: prawo.legeo.pl
Popyt na fachowców w kwestii prawnych Polski i Niemiec przyczyniło się do tego, że na rynek weszło wiele tego typu usług. Firmy adwokackie trudnią się obsługą korporacji i zwykłych Polaków, którzy przenieśli się za pracą do RFN. To często niezbędna pomoc dla obywatela Polski, który nie zna niemieckiego prawa pracy i nie potrafi korzystać z miejscowych praw i zapomóg. Obok legislacji państwowej, obowiązuje jeszcze prawo unijne.

Bez obawy - zobacz link, który prowadzi do zbliżonej strony. Znajdziesz na niej zwracające uwagę posty w odniesieniu do omawianego tutaj tematu.

Biegłość w kwestii tych praw to podstawa, jaką powinien legitymować się każdy adwokat Niemcy to najbardziej rozwinięta gospodarka w UE i trzecia globalnie. Największy partner gospodarczy Polski od dawna mocno inwestuje w naszym kraju, ciesząc się ze wspaniale rozwijającej się współpracy trans granicznej.


Jeżeli dotąd język i zawiłość ustawodawstwa niemieckiego były dla przedsiębiorstwa barierą, od teraz ten problem już nie istnieje. Trzeba postawić na specjalistyczną pomoc ze strony kompetentnych znawców prawa którzy w większości przypadków umieją mówić po polsku.
Na podstawie: Balduin-Pfnuer
21/11/20, 07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.